Využijte kód BLACKFRIDAY a získejte 20% slevu a dopravu zdarma na váš nákup!
Zákaznická podpora:+420 739 610 850

POSÍLENÍ IMUNITY S POMOCÍ PŘÍRODY JE SNADNĚJŠÍ, NEŽ SE ZDÁ

Posílení imunity je zejména v podzimním období aktuálním tématem. Jakým způsobem začít?

Období chřipek a viróz je opět tady. Spolu s ním pak přichází i naše snaha o posílení imunity, která bývá v pochmurných dnech oslabená a mnohem zranitelnější. Naše imunita je to nejcennější, co máme. Právě ona tvoří v našem těle důležitou bariéru, která nám jednak pomáhá ve snadnějším boji s onemocněním a zároveň také brání v proniknutí škodlivých organismů do těla (chrání před patogeny a odstraňuje poškozené buňky). Bez dobré kondice naší imunity se v životě zkrátka neobejdeme. O to víc bychom na ní měli myslet, a podat jí pomocnou ruku ve chvíli, kdy to nejvíce potřebuje.

Jak funguje imunita?

Problematika lidské imunity je poměrně rozsáhlá a do jisté míry komplikovaná. Pokud ovšem nahlédneme do principu funkce imunitního systému, zjistíme, jak je schopnost našeho těla bránit nás proti škodlivým patogenům úžasná a do detailu promyšlená.

První obrannou linií jsou epiteliální tkáně (kůže a sliznice) a jejich výměšky. Společnými silami pak brání v proniknutí škodlivých mikroorganismů k orgánům našeho těla. Imunitní systém funguje také interně, uvnitř našeho těla. Jakmile dojde k proniknutí určitého patogenu, spuštěné chemické signály lákají obranné buňky (leukocyty) a antimikrobiální bílkoviny (proteiny) k místu napadení. Následně se vážou na patogeny a snaží se je zničit. Takovýto boj imunitního systému zaznamenáme jednoduše tím, že dojde ke vzniku zánětu a jeho projevům v podobě teploty. Posledním krokem našeho ochránce je obranná linie, která se v těle spustí souběžně s předchozí linií. Jeho snahou je vyloučit z těla veškeré toxiny, nadbytečné buňky i škodlivé organismy.

Posílení imunity vyžaduje čas a správný přístup

Ve chvíli, kdy jedna z linií nefunguje tak, jak by měla, anebo je vlivem okolností oslabená, dochází k nepříjemným problémům, které se zpravidla projevují výskytem akutních i chronických onemocnění různého charakteru. Možností, jak efektivně posílit svou imunitu, je celá řada – od otužování, úpravy životosprávy až po pravidelný přísun vhodných doplňků stravy či bylinek. Je však důležité vědět, že posílení imunity nebývá otázkou několika dnů, je to spíše běh na dlouhou trať. Co nám z hlediska posílení imunity pomůže?

Pomoc hledejme v přírodě

Příroda je v mnoha ohledech mocná a mnohdy dokáže zázraky i tam, kde si moderní medicína neví rady. Právě proto bychom jí měli dát šanci a vyzkoušet její účinky. Kteří přírodní pomocníci vás podpoří tehdy, když potřebujete posílit svou imunitu?

Maca peruánská

Kořen z dvouleté rostliny, která je známá také jako řeřicha peruánská, je proslulá pozitivním vlivem na celý organismus. Kromě toho, že podporuje ženskou i mužskou plodnost, vyrovnává hormonální hladiny a také posiluje kondici, je úžasná také při podpoře imunitního systému. Organismus účinně regeneruje, působí proti únavě a pocitům vyčerpání, zásobuje tělo energií a také posiluje činnost mozku i paměti.

Reishi

Reishi, známá také jako lesklokorka lesklá, je širokospektrá houba, která posiluje vitalitu, životní sílu a také obranyschopnost organismu. Podle čínské medicíny přispívá k ničení rakovinných buněk a napomáhá k lepšímu snášení onkologické léčby. Lesklokorka lesklá podstatně stimuluje imunitní systém (zejména makrofágy) a podporuje činnost buněk, které přirozeně usmrcují patogeny. Posílení imunity ovšem není to jediné, co reishi dokáže. Využívá se totiž také při únavových stavech, podporuje fyzickou i duševní kondici a zpomaluje proces stárnutí.

Zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Imunita_(biologie)